(0332) 29–33–29, (094) 90–84–329

 (0332) 29–33–29, (094) 90–84–329  написати нам

наприклад: Acer Aspire One 751h-52Bw Red

Кошик

Немає жодного товару доданого до замовлення.

Notix — комп’ютерний інтернет-магазин
(0332) 29–33–29, (094) 90–84–329
Головна сторінка веб-сайту «Нотікс» — комп’ютерний інтернет-магазин

 (0332) 29–33–29, (094) 90–84–329  написати нам

наприклад: Acer Aspire One 751h-52Bw Red

Профілактична чистка системи охолодження ноутбука

Підраховано, що персональний комп'ютер за день прокачує через себе все повітря в кімнаті більше десятка разів. Відповідно разом з повітрям він пропускає через себе і весь пил, що знаходиться в повітрі, який осідає на поверхні кулера, (вентилятора) радіатора та інших компонентах в ноутбуці.

Це сприяє погіршенню відводу тепла, тому що пил на радіаторі як «тепла шуба», яка зберігає тепло,замість того, щоб віддавати його в повітря. На відміну від системного блоку, ноутбук використовується практично скрізь, де це необхідно (на вулиці, в будинку, машині і т.д.) , а в цих місцях пилу, як правило, ще більше, та до того ж система охолодження ноутбука набагато менших розмірів, з обмеженим простором для забору повітря і розрахована з набагато меншим запасом за тепловиділенням.

У той час, як в радіаторі збирається пил, термопаста, основним завданням якої є збільшення площі дотику між радіатором і ядром процесора, від старіння і підвищеної температури твердне і втрачає еластичність і здатність передавати температуру від ядра до радіатора.

У середньому новий ноутбук без профілактичного чищення працює близько 1-1,5 років. Потім потрібна чистка. Ми взагалі рекомендуємо робити таку профілактику раз в півроку, що продовжить строк нормальної роботи вашого пристрою.

Симптоми , за якими можна визначити необхідність чищення:

  •     зменшився повітряний потік з вентиляційних отворів ноутбука (відчувається навіть рукою , що потік повітря став помітно слабшим в порівнянні з тим, який був на початку експлуатації);
  •     помітно збільшилася температура, з якою видуває з ноутбука повітря одночасно із зменшенням повітряного потоку навіть при високих оборотах вентилятора, що охолоджує процесор і / або відеокарту;
  •     ноутбук дуже сильно перегрівається ( локально або весь) і спонтанно вимикається і / або перезавантажується;
  •     збільшуються обороти кулерів, а відповідно і шум при роботі ноутбука, який не пропадає.

Температуру процесора, відеокарти і вінчестера Ви зможете контролювати за допомогою спеціалізованих програм. У більшості випадків , нормальна робоча температура є 45 - 70'C. При температури більш 85-90'C , як правило, спрацьовує система захисту материнської плати "від перегріву" і ноутбук вимикається. 

Перегрів небажаний з кількох причин:

  •     Шум і знос системи охолодження. (Через перегрів система охолодження процесора / відеокарти підвищує оберти вентилятора для збільшення ефективності охолодження, а швидше обертається вентилятор голосніше шумить, до того ж знаходиться в вентиляторі підшипник тертя / кочення, який швидше зношується, що веде до спотворення нахилу осі вентилятора (чому ж сприяє ще і розбалансування через несиметрично налиплого щодо осі пилу) і торкання крильчаткою корпусу, що в свою чергу призводить знову ж до збільшення шуму).
  •     Невідповідний температурний режим роботи компонентів материнської плати. ( Тривалий режим роботи ноутбука в діапазоні підвищених температур призводить до прискореного старіння матеріалу (провідників і напівпровідників), з яких складаються будь-які компоненти материнської плати. Внаслідок перегріву компоненти материнської плати розширюються нерівномірно, що призводить до геометричних деформацій і виникненню мікротріщин і порушення контактів чіпів і процесорного роз'єму з материнською платою, тобто виходу ноутбука з ладу.)
  •     Некомфортні умови використання. (В кінці -кінців розігрітий ноутбук може завдати опіки при використанні на колінах або просто обпалювати руки при торканні перегрітих ділянок). Зауважимо, що час і максимальна температура нагріву ноутбука знаходиться в нелінійній залежності від ефективності системи охолодження (забита пилом система нагрівається швидше і до більш високої температури , ніж чиста).

Виходячи з вищесказаного, рекомендуємо не доводити свій ноутбук до перегріву. В тому разі, якщо Ви бачите, що у вас проявляються подібні симптоми, описані нами, радимо виконати апаратну чистку найближчим часом та заміну термопасти, що буде сприяти нормальній подальшій роботі, і не призведе до більш серйозних поломок в вашому ноутбуці, таких як наприклад, вихід з ладу чіпів чи відеочіпу.

Каталог інтернет-магазину Нотікс